Додон чекає на відмову України від "несправедливого" освітнього закону

Понеділок, 11 вересня 2017, 12:51
Версія для друку Коментарі

Президент Молдови Ігор Додон розкритикував схвалений Верховною Радою закон про освіту і закликав Україну переглянути свою нову політику щодо національних меншин.

Про це Додон написав на своїй сторінці у Facebook.

"Висловлюю стурбованість становищем великої спільноти румунів і молдован, які проживають на території України, громади, яка сьогодні ризикує піддатися денаціоналізації внаслідок несправедливого закону, введеного в Києві", - написав Додон.

Додон відзначив, що розуміє стурбованість румунів, молдован та представників інших етнічних груп, які просять допомоги з боку сусідніх країн і міжнародних організацій.

"Будучи президентом Республіки Молдова, звертаюся до київської влади із закликом переглянути свою нову політику щодо етнокультурних меншин. Нагадую їм, що в Молдові права української громади дотримуються. Тут є цілий ряд шкіл з викладанням українською мовою. Закликаю до настільки ж конструктивному підходу і з боку сусідньої держави", - написав Додон.

Додон сподівається, що нинішнє політичне керівництво в Києві "усвідомлює негативні наслідки цього закону і зробить відповідні кроки, щоб відмовитися від нього".

"Розраховую на мудре рішення моїх українських колег заради добрих міжетнічних відносин в Україні, а також в ім'я добрих відносин з державами, чиї діаспори живуть на території України", - заявив президент Молдови.

Нагадаємо, минулого тижня МЗС Угорщини розкритикувало ухвалений українським парламентом закон про освіту, наголошуючи, що він порушує права угорської меншини.

Румунія та Польща також заявили про свою занепокоєність у зв’язку із можливим порушенням прав національних меншин.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Ягланд без маски: генсек Ради Європи почав відкриту кампанію за "прощення" Росії

Навряд чи можна сказати, що нинішній генсек Ради Європи і до цього мав аж надто велику довіру в Києві. Але той рівень цинізму та маніпуляцій, який він висловив увечері 22 січня з трибуни Палацу Європи, провів риску, розділивши відносини з ним на "до" і "після"...

Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter