У Януковича переплутали назву Суду ЄС, але заявили про політичне переслідування

Четвер, 19 жовтня 2017, 20:32
Версія для друку Коментарі

Прес-секретар Олександра Януковича, сина екс-президента України, поширив заяву про політичний характер рішення суду проти його батька, але переплутав і назву суду, і суть процесу.

Письмовий коментар від імені речника Олександра Януковича Юрія Карасіра надійшов в четвер ввечері до редакцій українських ЗМІ.

Заява присвячена оприлюдненому вранці рішенню Суду ЄС, який визнав законним замороження активів Віктора Януковича та його сина.

"Рішення Європейського суду загальної юрисдикції (Люксембург) про визнання законності заморожування активів, які нібито належать В.Ф. Януковичу і А.В. Януковичу в рамках санкцій 2015-2016 р.р., носить виключно політичний характер" - йдеться у повідомленні.

Примітно, цього дня Європейський суд загальної юрисдикції (General Court) не ухвалював рішення щодо Януковича. Останнє рішення цього суду було  ухвалене ще в вересні 2016 року.

Прес-служба Януковича не врахувала, що зараз розглядалася апеляція на це рішення в іншому органі, який має назву Європейський суд (European Court of Justice).

У тексті заяви речник Януковича пояснює своє твердження про "політичний характер" рішення посиланнями на санкції, запроваджені у 2014 році.

Однак насправді Європейський суд визнав законними інші санкції – запроваджені Радою ЄС не в 2014, а в 2015 році. Ці санкційні рішення є принципово різними, що підкреслюється у письмових висновках Суду ЄС.

Детальніше про наслідки вердикту суду читайте в статті "Янукович проти України: хто виграв та хто програв у Суді ЄС"

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter