Угорщина продовжить блокувати зближення України та ЄС - посол

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 13:38
Версія для друку Коментарі

Угорщина продовжить блокувати подальшу інтеграцію України в Євросоюз через статтю про мову навчання нацменшин в українському законі "Про освіту".

Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" заявив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

"Попередня заява залишається в силі", - сказав дипломат, відповідаючи на запитання про те, чи змінила його країна свою позицію після переговорів міністра людських ресурсів Угорщини з українськими міністрами освіти та закордонних справ 19 жовтня.

Кешкень уточнив, що не отримував інформації про зміну офіційної позиції Будапешта з цього питання. При цьому він вважає, що для країн важливо продовжувати діалог.

Кешкень висловив переконання, що до початку наступного навчального року, коли норма закону про мову навчання повинна практично застосовуватися, сторони знайдуть модель, яка буде всіх влаштовувати.

ДОПОВНЕНО: після публікації даної новини з Міністерства освіти та науки звернулися до ЄП, наголосивши, що мовна стаття закону "Про освіту" почне діяти після трирічного перехідного періоду. Водночас - попри наполягання МОН, в ст.7 законіу "Про освіту" справді є норма, яка доручає школи, що проводять навчання мовами меншин, розпочати збільшення викладання предметів українською, не чекаючи 2020 року.

Нагадаємо, напередодні Україна домовилася із Угорщиною про спільну роботу над механізмом імплементації закону "Про освіту".

Раніше уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Євген Приходько, для Європейської правди

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter