У Таллінні затвердили рішення Форуму СхП, виправивши тези щодо росЗМІ

Четвер, 26 жовтня 2017, 10:33
Версія для друку Коментарі

На Форумі громадянського суспільства Східного партнерства схвалили резолюцію, окремі тези якої викликали протести делегатів в середу.

Про це повідомляє з Таллінна кореспондент "Європейської правди".

Як повідомлялося, в проекті документа в останній момент знайшли тези, категорично неприйнятні для української та грузинської делегації, в тому числі – про підтримку "незалежних російських ЗМІ" та про їх "присутність в інформаційному просторі" країн-партнерів.

Після низки переговорів була досягнута домовленість про те, що ця норма не поширюватиметься на Україну та Грузію.

У документі згадуються проблеми, з якими стикаються громадські активісти різних країн-членів СхП. "В Україні антикорупційні активісти стикаються з адміністративними перешкодами для своєї роботи, загрозами та навіть фізичним насильством, є поширеним почуття безкарності щодо дій, спрямованих проти представників громадянського суспільства", - зауважує резолюція.

Документ закликає ЄС схвалити багатошвидкісний підхід до функціонування СхП, надавши нові можливості для країн, що підписали Угоду про асоціацію.

"Двері до членства в Євросоюзі мають лишатися відкритими для країн-партнерів, які демонструють стійку прихильність до зобов’язань та принципів, визначених Договором про Європейський союз", - йдеться, зокрема у декларації.

Також документ містить низку рекомендацій для ЄС та урядів країн-партнерів у різних сферах. Європейська правда публікує проект схваленого документу (без урахування української правки).

Нагадаємо, країни-члени Євросоюзу дійшли компромісу щодо того, як буде сформульована згадка про "європейські прагнення" України, Молдови та Грузії у декларації саміту Східного партнерства.

Детальніше читайте у статті на сайті "Європейської Правди": "Маневри з європейським вибором: як пропишуть мрії України в документах Східного партнерства".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter