У Боснії та Герцеговині виступили за визнання Косова, Сербія скликає раду нацбезпеки

Вівторок, 14 листопада 2017, 09:09
Версія для друку Коментарі

Один із трьох членів Президії Боснії і Герцеговини Бакір Ізетбегович виступив за визнання незалежності Косова.

Таку заяву він озвучив у інтерв'ю Deutsche Welle, інформує Radio Svobodna Europa.

"Щодо мене, Косово слід було визнати раніше. Тепер наші колеги будуть сердитися, а наші спроби зробити це лише принесли проблеми для Боснії та Герцеговини та не принесли користі Косову", - заявив він.

На пряме запитання про те, чи визнає Боснія і Герцеговина незалежність Косова, Ізетбегович коротко відповів: "Сподіваюся, що так".

Заява Ізетбеговича викликала жорстку реакцію з боку Сербії. Міністр внутрішніх справ Сербії Небойш Стефанович заявив, що президент Сербії повинен зібрати засідання ради національної безпеки упродовж найближчих 48 годин.

Стефанович відзначив, що такі заяви не сприяють ситуації в регіоні. За його словами, рада нацбезпеки розгляне подальші кроки Сербії і сформулює ставлення до таких слів Ізетбеговича.

"Я б хотів, щоб це було не так, щоб це була погана інтерпретація заяви Ізетбеговича, тому що, на жаль, якщо це правда, це один з найважчих ударів, якого Сербії може завдати сусідня країна", - сказав Стефанович.

Нагадаємо, що Президія Боснії і Герцеговини - це колективний вищий орган виконавчої влади, аналогічний посаді глави держави.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter