Глава німецької розвідки: Росія – потенційна загроза, її силові амбіції зростатимуть

Середа, 15 листопада 2017, 09:59
Версія для друку Коментарі

Глава німецької розвідки Бруно Каль вбачає у Росії потенційну загрозу та не бачить приводів для покращення стосунків з РФ.

Із такою заявою Каль виступив у Фонді імені Ганса Зайделя в Мюнхені, повідомило у вівторок ввечері видання Süddeutsche Zeitung.

Видання відзначає, що Каль перебуває на посаді з 2016 року та відтоді дав лише два інтерв’ю. Як правило Федеральна розвідувальна служба стримана у публічному аналізі безпекової ситуації і консультує федеральний уряд всередині країни.

Виступ у Мюнхені непересічний тим, що Каль чи не вперше дуже чітко озвучив застереження з приводу політики безпеки.

Каль вважає, що немає приводів для сподівань на покращення стосунків з Росією за правління Путіна, а концентрація влади у одних руках говорить лише про продовження труднощів.

За його словами, не варто більше плекати надій щодо Криму", та додав, що "силові амбіції Росії зростатимуть".

Після масштабних спільних російсько-білоруських військових маневрів розвідувальна служба  зафіксувала "вражаючу" модернізацію озброєння і вміння управління військами. Каль стверджує, що це виникає занепокоєння.

За його словами, Росія намагається повернути собі лідерську роль на європейському континенті: "Метою є послабити Євросоюз та відштовхнути США, а особливо - вбити між ними клин".

"Щоби бути зрозумілим: замість партнера у сфері європейської безпеки ми маємо в Росії, скоріше, потенційну загрозу. Глобальнополітичний гравець Росія повернулася, вона буде залишатися незручним сусідом", - застеріг глава німецької спецслужби.

Тим не менш, Каль закликав налагоджувати "тісні зв'язки" з Росією, тримаючи відкритими канали спілкування.  

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter