Глава німецької розвідки: Росія – потенційна загроза, її силові амбіції зростатимуть

Середа, 15 листопада 2017, 09:59
Версія для друку Коментарі

Глава німецької розвідки Бруно Каль вбачає у Росії потенційну загрозу та не бачить приводів для покращення стосунків з РФ.

Із такою заявою Каль виступив у Фонді імені Ганса Зайделя в Мюнхені, повідомило у вівторок ввечері видання Süddeutsche Zeitung.

Видання відзначає, що Каль перебуває на посаді з 2016 року та відтоді дав лише два інтерв’ю. Як правило Федеральна розвідувальна служба стримана у публічному аналізі безпекової ситуації і консультує федеральний уряд всередині країни.

Виступ у Мюнхені непересічний тим, що Каль чи не вперше дуже чітко озвучив застереження з приводу політики безпеки.

Каль вважає, що немає приводів для сподівань на покращення стосунків з Росією за правління Путіна, а концентрація влади у одних руках говорить лише про продовження труднощів.

За його словами, не варто більше плекати надій щодо Криму", та додав, що "силові амбіції Росії зростатимуть".

Після масштабних спільних російсько-білоруських військових маневрів розвідувальна служба  зафіксувала "вражаючу" модернізацію озброєння і вміння управління військами. Каль стверджує, що це виникає занепокоєння.

За його словами, Росія намагається повернути собі лідерську роль на європейському континенті: "Метою є послабити Євросоюз та відштовхнути США, а особливо - вбити між ними клин".

"Щоби бути зрозумілим: замість партнера у сфері європейської безпеки ми маємо в Росії, скоріше, потенційну загрозу. Глобальнополітичний гравець Росія повернулася, вона буде залишатися незручним сусідом", - застеріг глава німецької спецслужби.

Тим не менш, Каль закликав налагоджувати "тісні зв'язки" з Росією, тримаючи відкритими канали спілкування.  

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: Ми не говоримо з Україною ані про батіг, ані про пряник

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"

Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter