В Естонії назвали головні досягнення свого головування в Раді ЄС

Неділя, 31 грудня 2017, 12:48
Версія для друку Коментарі

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер задоволений тим, як вперше в новітній історії його країни пройшло головування в Раді Європейського союзу.

Підводячи підсумки головування, про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфаксу".

"На мій погляд, головування Естонії пройшло дуже успішно. Щодо головування Естонії в ЄС ми виходили з чотирьох пріоритетів: Європа з відкритою і інноваційною економікою, безпечна і захищена Європа, цифрова Європа і вільний рух даних, а також дружня і стійка Європа", - сказав міністр.

Міксер особливо виділив "успіх саміту Східного партнерства, який увінчався прийняттям спільної декларації". У ній визначені конкретні проекти в галузі економіки, освіти, а також в цифровій сфері, "які поліпшать життя мільйонів людей і зміцнять стабільність в сусідніх з нами регіонах", - вважає міністр.

Він зазначив також, що в період головування Естонії в ЄС 25 держав Євросоюзу за ініціативою Німеччини, Франції, Італії та Іспанії вирішили зміцнити співпрацю в області оборони, збільшити свої витрати на оборону і реалізувати ряд спільних проектів, включаючи спрощення та прискорення пересування військового транспорту в Європі.

"Дуже важливим пріоритетом під час головування в ЄС була для нас цифрова сфера - за нашою ініціативою в жовтні вперше правовий акт Європейського Союзу був підписаний в цифровому форматі", - нагадав глава МЗС.

Для користувачів громадськими транскордонними послугами країнами ЄС досягнуто згоди про створення єдиних цифрових воріт, що передбачає введення принципу разового запиту даних на рівні ЄС.

З ініціативи Естонії найбільшу увагу було звернуто також на кіберзахист і кібербезпеку. У жовтні в Таллінні країни ЄС затвердили і декларацію з цифрового управління, нагадав Міксер.

Естонія очолювала Раду Європи в другій половині 2017 року. З 1 січня Раду ЄС очолить Болгарія.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міжнародний валютний фонд

Що вимагає МВФ: повний текст листа з Вашингтона на Банкову

Тональність листа – доволі жорстка, як для МВФ. На думку Фонду, президентський проект порушує зобов’язання України за чинною програмою співпраці, а також суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії – попри багаторазові заяви з Банкової про те, що поради враховані...

Юрій Панченко, Європейська правда, Прага-Київ

Крок до поразки Земана: хто здатен скинути проросійського президента Чехії

"Їржі Драгош чудово розуміє, що на сході України йде російська агресія. Відповідно, він не підтримуватиме скасування санкцій проти РФ до відновлення територіальної цілісності України, включаючи анексований Крим... Він вітає європейський вибір України – ваша країна має отримати перспективи членства як у ЄС, так і в НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter