Глава міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії: місія суду виконана

Четвер, 07 грудня 2017, 14:21
Версія для друку Коментарі

Глава міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії Кармел Агіус заявив про те, що місія суду виконана.

Про це він заявив на засіданні Радбезу ООН у Нью-Йорку, повідомляє Balkan Insight.

За його словами, місія суду, робота якого завершується 31 грудня, була виконана з винесенням двох вироків минулого місяця.

Агіус зазначив, що вердикти у справах колишнього військового лідера боснійських сербів Ратко Младича, а також військових чиновників часів боснійсько-хорватської війни, в тому числі Слободана Праляка, що вчинив суїцид у залі суду, стали "точкою неповернення, яка назавжди змінила ландшафт міжнародного судочинства".

"У ретроспективі створення Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії у 1993 році було одним із найбільших моментів гордості для міжнародної спільноти", - сказав глава суду.

Він також зазначив, що те, що сталося з Праляком, не має кидати тінь на діяльність суду і піддавати сумніву зроблене трибуналом.

Нагадаємо, 72-річний Слободан Праляк помер у лікарні 29 листопада незабаром після того, як випив рідину зі склянки, оголосивши, що він не винний. Перед цим суд підтвердив його 20-річний термін за воєнні злочини в Боснії.

Досі не зрозуміло, яким чином Праляку вдалося пронести отруту у залу суду. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Курт Волкер: "Джавеліни" будуть частиною допомоги, але йдеться про значно більше

Спецпредставник США з питань України: "Буде помилкою сприймати цю історію як суперечку між Заходом та Порошенком. Це не так. Самій Україні потрібне це законодавство!.. Нове антикорупційне законодавство має бути максимально жорстким..."

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Крістіан Даніельсон: Жоден партнер ЄС не просував такі грубі порушення, які пропонують в Україні

Гендиректор Єврокомісії з питань сусідства: "Якщо одна зі сторін порушує умови торговельної угоди, то наслідки точно будуть!.. Україна вже зробила чимало у питанні боротьби з корупцією, але лишається ключовий крок – створення Вищого антикорупційного суду..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter