Генсек Ради Європи визнав фінансову кризу в організації, чекає грошей від Росії

Понеділок, 22 січня 2018, 17:22
Версія для друку Коментарі

Рада Європи опинилася у фінансовій кризі та буде змушена скорочувати активність через одночасне зменшення внесків від Туреччини та Росії.

Про це заявив генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд у спілкуванні з депутатами ПАРЄ, повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди"

Як відомо, минулого року росіяни оголосили, що недоплатять в бюджет Ради Європи дві третини їх мінімального планового внеску. Згодом про зниження внеску оголосила Туреччина, яка перед тим брала на себе добровільне зобов’язання про підвищений внесок – у відповідь на критику з боку ПАРЄ Анкара повернула внесок до мінімального.

"Зниження турецького внеску стало несподіванкою і я не знаю, як ми будемо з цього виходити", - наголосив Ягланд, коментуючи ситуацію, яка склалася.

Генсек визнав, що частину активності Ради Європи доведеться згорнути; також варто очікувати на певне скорочення штату.

"Я не можу зменшити витрати на 20 млн євро без впливу на активність організації", - прокоментував Ягланд рішення Туреччини, але відмовився уточнювати, які саме статті підпадуть під скорочення. Відновити турецькі виплати до попереднього рівня він не вважає за можливе. Загальний річний бюджет Ради Європи – 450 млн євро.

Із російським внеском – ситуація інша. 

Російські ЗМІ раніше повідомили, що РФ в цьому році взагалі не здійснюватиме виплати в бюджет Ради Європи. В цьому разі загальне недофінансування Ради Європи складе близько 53 млн євро на рік.

Ягланд відмовився робити прогноз щодо своїх дій у разі, якщо це стане реальністю. "Росія зобов’язана заплатити першу частину свого річного внеску до кінця лютого, як і всі інші країни",  - заявив він, додавши, що було би "нерозумним" з його боку робити публічний прогноз щодо іншого сценарію.

Генсек Ради Європи наполіг, що сплата внеску є зобов’язанням РФ.

"Не можна бути членом (Ради Європи - Ред.) частково. Сплата внеску – це юридичне зобов’язання Росії", - заявив Ягланд.

Як повідомляла Європейська правда, у своєму виступі в понеділок Турбйорн Ягланд зробив також низку неоднозначних заяв про необхідність відновлення прав росіян в РЄ. Зокрема, він хоче зняти з Росії санкції в ПАРЄ до 2019 року. Окрім того, Ягланд вважає що не можна виганяти Росію з РЄ "лише" за анексію та агресію.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter