Могеріні "надзвичайно стурбована" турецьким наступом в Сирії

Понеділок, 22 січня 2018, 19:37
Версія для друку Коментарі

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що "надзвичайно стурбована" наступом турецьких військ на позиції курдів в Сирії.

Про це вона сказала після зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, де обговорювалося це питання, повідомляє AFP.

"Я надзвичайно стурбована і обговорюватимe це питання, серед інших, з нашими турецькими співрозмовниками", - сказала Могеріні.

Вона заявила, що стурбована наслідками дій Туреччини для мирних жителів та сирійського мирного процесу, підтримуваного ООН.

"Одна сторона - це гуманітарна справа - треба переконатися, що гуманітарний доступ гарантується, а цивільне населення та люди не страждають від військової діяльності на місцях", - сказала вона.

Друге питання, за словами Могеріні, полягає в тому, що наступ "може серйозно підірвати відновлення переговорів у Женеві, які, на нашу думку, можуть дійсно забезпечити мир і безпеку Сирії".

Могеріні заявила, що сподівається на зустріч з міністром європейських справ Туреччини Омером Челіком, який найближчими днями має приїхати до Брюсселя.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter