Президент Словаччини закликав до перезавантаження уряду або ж нових виборів

Понеділок, 05 березня 2018, 07:41
Версія для друку Коментарі

Президент Словаччини Андрей Кіска закликав до змін в уряді або ж взагалі позачергових виборів, щоб відновити довіру громадськості у зв'язку з вбивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка.

Про це він заявив напередодні у прямому ефірі, передає Aktuality.sk.

Кіска заявив, що особисто розмовляв з прем'єр-міністром країни, і вони не знайшли виходу із ситуації.

"У п'ятницю пам'ять двох молодих людей вшанували десятки тисяч осіб в Словаччині та за кордоном. Ми всі відчували смуток, хвилювання та бажання розслідувати справу. Я відчув, що люди хотіли, аби до держави відновилася довіра", - сказав він.

У своїй промові Кіска зазначив, що багато людей в країни не довіряють правоохоронним органам:  "Ми прийшли до моменту, коли бачимо зверхність влади".

"Я очікував, що керівна коаліція протягом тижня щось зробить. Здається, що ніяке рішення не розробляється, деякі пішли у відставку, я не бачу жодного плану, щоб вивести країну з цього стану. Має бути масштабна та докорінна реконструкція уряду, щоб не поляризувати суспільство. Або дострокові вибори", - заявив він.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліньяк заявляв, що не планує подавати у відставку через справу про вбивство журналіста Яна Куцяка та його нареченої.

Як відомо, міністр культури Словаччини Марек Мадарич подав у відставку після вбивства журналіста.

Секретар урядової ради безпеки Вільям Ясан та помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова також пішли у відставку. У росзлідуванні Куцяка йшлося про те, що вони мали зв'язки із членом італійської мафії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
National Post

Яструб без комплексів: хто став радником Дональда Трампа з нацбезпеки

Болтон відомий як безкомпромісний "яструб". У своїх численних публікаціях та коментарях він заявляв, що військовий напад "на випередження" буде, ймовірно, єдиним способом запобігти тому, щоби Північна Корея отримала здатність до нападу на Сполучені Штати...

Борис Зайцев, для Європейської правди

Комуністичний реванш: якою може бути нова коаліція в Чехії

Підтримка комуністів дуже важлива, бо без них коаліція не отримає стабільну парламентську більшість. Проте чимало громадян Чехії непокоїть, якою буде ціна їхньої прихильності. Нинішня політична криза відкрила перед Компартією небачені політичні можливості.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter