Німеччина має стати провідною державою і у військовому сенсі, хоче вона цього чи ні – міністр

Понеділок, 12 вересня 2022, 12:30

Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що її країна має бути провідною державою не тільки в економічному, а й у військовому плані.

Про це вона заявила у програмній промові щодо запланованої федеральним урядом стратегії національної безпеки, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Zeit.

Безпека знову стане "центральним державним завданням", а також основою успіху в багатьох інших сферах політики, сказала міністр. Вона оголосила, що Бундесвер відіграватиме більш важливу роль у майбутньому: його слід розглядати як "центральний орган для наших послуг загального інтересу". Як приклад Ламбрехт навела Україну: вона існує лише тому, що "може захищатися військовим шляхом".

У 2022 році потреба у функціонуючій обороні більше не є теоретичною, а є реальністю та питанням "фундаментальної безпеки існування", заявила вона.

За словами міністра, як головний бенефіціар оборони альянсу під час холодної війни, Німеччина тепер має бути "одним із найбільших постачальників сил". Через понад 70 років після закінчення Другої світової війни Федеративна Республіка несе нову відповідальність і має виправдати інші очікування.

"Розмір Німеччини, її географічне положення, її економічна могутність роблять нас провідною державою, хочемо ми цього чи ні. Також у військовій сфері", - заявила Ламбрехт.

За її словами, провідна роль Німеччини полягає не в національному престижі, а в "наданні сили мирному порядку", "утриманні сусідів і союзників вільними від політичного та військового шантажу", а також у захисті суверенітету. Федеративна республіка має бути "компаньйоном, підтримуючим партнером і союзником", чия надійність "ніколи не повинна ставитись під сумнів". У минулому це забезпечувалося "обережністю та максимальною стриманістю", а сьогодні довіра створюється несенням спільного тягаря. "Німеччина може це зробити", - сказала міністр.

Для цього Німеччина має не лише збільшити власні інвестиції в оборону, а й зменшити застереження щодо експорту зброї: Німеччина скептично ставиться до експорту зброї, чого інші європейські країни не поділяють.

"Справжній перелом відбувається не в господарстві, не в гаманці, а в свідомості", – резюмувала міністр. Для цього потрібна зміна культури, яка, на її думку, має більшу підтримку в суспільстві, ніж думають політики.

Серед іншого вона запропонувала Бундестагу більше уваги приділяти питанням військової безпеки. "Ми перебуваємо в надзвичайній ситуації у сфері зовнішньої політики та політики безпеки. Будьмо амбітними, як німці", — сказала Ламбрехт.

Нагадаємо, генеральний секретар правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини Кевін Кюнерт розвіяв очікування на постачання німецьких танків в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: