Режим вільної торгівлі з ЄС збільшить український експорт на третину – Шеремета

П'ятниця, 20 червня 2014, 12:17

Впровадження режиму всеосяжної вільної торгівлі з Євросоюзом дозволить збільшити обсяги українського експорту на третину. Про це, виступаючи у Верховній Раді, повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета.

"Є песимістичні оцінки й оптимістичні, але всі вони виходять в "плюс". Розрахунки коливаються між 2% від ВВП, і є оцінки про збільшення українського експорту майже на третину від нових можливостей", - сказав Шеремета, передає УНІАН.

За його словами, такі оптимістичні оцінки робилися, зокрема, на підставі позитивного досвіду центральноєвропейських країн, які вже інтегрувалися в європейський ринок.

Також Шеремета нагадав, що згідно з режимом автономних торгових преференцій, який діє для України з кінця квітня, скасовано 95% мит на експорт продукції української промисловості і 84% мит на експорт сільгосппродукції.

Крім запропонованих міністром прогнозів щодо збільшення експорту на третину, українські експерти вказують також й на інший шлях покращення експортування української продукції до ЄС.

В матеріалі на ЄвроПравді "Квота у подарунок. Україна має шанс вдвічі збільшити експорт в ЄС"  йде мова про те, що в нинішньому році українські експортери зможуть двічі використати квоти для безмитного експорту в країни Євросоюзу, передбачені Угодою про асоціацію.

На думку уповноваженого з питань євроінтеграції в уряді Валерія П'ятницького Україна має намір скористатися правовою колізією, яка виникла в результаті одностороннього введення Євросоюзом торгових преференцій для українських експортерів: "Ми отримуємо унікальну ситуацію - річний обсяг наших квот ми використовуємо двічі - в режимі автономних преференцій і в режимі вільної торгівлі після підписання УА".

Підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, яке очікується 27 червня, не передбачає скасування будь-яких положень преференційного режиму, але зобов'язує Україну проводити відповідну лібералізацію торгівлі через рік після підписання документа.

.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua