Екс-президент Чехії пропонує свої послуги з розподілу України

Середа, 9 липня 2014, 09:56

Колишній президент Чехії Вацлав Клаус запропонував свої послуги як посередника у "неминучому" процесі розподілу України, посилаючись на свій великий досвід, здобутий під час розподілу Чехословаччини.

Про це він заявив під час дебатів стосовно української кризи, організованих Американським інститутом в Україні у Празі у співробітництві з Інститутом Вацлава Клауса у вівторок, 8 липня, передає iDNEZ.cz.

На думку Клауса, ми є свідками односторонньої прозахідної пропаганди, котра не дає можливості тверезо подивитися на ситуацію та усвідомити неминучість розподілу України.

"Треба знайти двостороннє рішення. Вид конфлікту зводиться до війни між Заходом і Росією", - заявив він.

Пригадуючи події, котрі супроводжували розподіл Чехословаччини, Клаус зауважив: "У той час це було неминуче, необхідно було швидко і безболісно (розділити країну – Ред.). Більше того, в таких випадках завжди повинен бути компроміс".

Клаус висловив припущення, що посередниками у процесі врегулювання кризи в Україні шляхом її розподілу могли б також виступити Жозе Мануел Баррозу і Герман ван Ромпей.

Нагадаємо, що подібні думки Вацлав Клаус висловлює не вперше.

Ще у лютому цього року його інститут оприлюднив десять тверджень стосовно України, котрі зводилися до того, що Україна – це штучне утворення, що сформувалося після розпаду Радянського Союзу.

Згідно з цими твердженнями, такі частини України, як Галичина, Карпати, Одеська область, Крим та східні регіони, були штучно приєднані. Україна – колиска російської цивілізації, рідна країна для десятків мільйонів росіян, залежна та прив’язана до Росії.

Її поточна незалежність підтримується штучно дипломатами (котрі, до речі, погано роблять свою роботу).

На думку Клауса, з боку Європи вкрай безвідповідально підживлювати віру західноукраїнських радикалів у існування вибору між Європою та Росією. Такий вибір означає розкол для України.

Нагадаємо, що Вацлав Клаус прославився тим, що вкрав ручку на офіційному заході під час візиту в Чилі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua