Прем'єр Румунії програє президентські вибори - оновлені дані exit-polls

Понеділок, 17 листопада 2014, 00:19

Оновлені дані екзит-полів та перші результати паралельного підрахунку голосів свідчать про поразку чинного прем'єр-міністра Румунії Віктора Понти у другому турі президентських виборів.

Сам Понта вже привітав свого суперника Клауса Йоханніса з перемогою, повідомляє Evz.ro.

"Народ завжди правий. Я зателефонував Клаусу Йоханнісу і привітав його з перемогою", - сказав  прем'єр-міністр журналістам.

"Я хочу показати, що Румунія - демократична країна, і оскільки я прийняв результат, сподіваюся, приймуть його й інші", - зазначив він.

В телефонному інтерв'ю Понта сказав, що не має наміру подавати у відставку з посади прем'єра, до того часу поки його колеги не попросять про це.

"І я, і всі мої колеги, виконуватимемо свій обов'язок у цій країні так довго, скільки ми будемо перебувати на державній службі", - підкреслив він.

Як зазначає Romania TV, перші паралельні підрахунки Соціал-демократичної партії Румунії, яку очолює Понта, свідчать про його поразку у другому турі виборів.

Так, згідно з результатами, Понта отримує 49% голосів виборців, в той час як його суперник - 51%.

Новим президентом Румунії, схоже, стане опозиційний кандидат, етнічний німець Клаус Йоханніс

Раніше повідомлялося, що згідно з даними екзит-полу, проведеного провідною соціологічною службою Румунії  CSCI, Віктор Понта отримав 50,72% голосів виборців, тоді як Йоханніс - 49,28%.

Проте згодом CSCI оновила результати екзит-полу. Згідно з новими даними, Йоханніс отримує 51%, Понта - 49%.

Про перемогу Йоханніса свідчить також екзит-пол CURS: Йоханніс - 52,16%, Понта - 47,84%.

Варто зазначити, що попереднє опитування, проведене компанією на початку листопада, свідчило про перемогу Понти з великим відривом.

Нагадаємо, під час першого туру виборів, що відбувся 2 листопада, Понта отримав найбільший відсоток голосів з усіх кандидатів - 40,4%. 

Друге місце посів Йоханніс, що дістав підтримку 30% виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua