Світовий банк: ВВП Росії впаде на 0,7%, навіть якщо нафта дорожчатиме

Оновлено
Середа, 10 грудня 2014, 10:03

Світовий банк оновив свої економічні прогнози щодо Росії і залежно від світової ціни нафти представив три сценарії зміни ВВП РФ у 2015 і 2016 роках.

Про це йдеться у повідомленні банку.

Базовий сценарій передбачає падіння російського ВВП на 0,7% у 2015 році.

Таке падіння вірогідне, якщо середня ціна нафти у 2015 році складе $78 за барель. Зараз, як відомо, ціна бареля нафти на $10 нижча і продовжує падіння. За цим самим базовим сценарієм, якщо 2016 року ціна нафти становитиме $80 за барель, то ВВП зросте на 0,3%.

"Базовий сценарій передбачає у 2015 році скорочення інвестицій третій рік поспіль через постійну невизначеність, обмежений доступ до міжнародних фінансових ринків російських компаній і банків, а також зниження споживчого попиту", - сказав Біргіт Гансль, провідний економіст Світового банку щодо РФ.

У разі негативного сценарію, якщо ціна на нафту в 2015 році складе $70 за барель, падіння російського ВВП буде на рівні 1,5%. За позитивного сценарію і ціни на нафту $85 за барель економіка Росії покаже нульове зростання.

Нагадаємо, Міністерство економіки та розвитку РФ наразі очікує падіння ВВП на 0,8% у 2015 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.