Україна лідирувала за кількістю позовів до ЄСПЛ в 2014 році

П'ятниця, 30 січня 2015, 08:33

У 2014 році Україна лідирувала за кількістю позовів, поданих до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це йдеться в щорічному звіті суду, пише Deutsche Welle.

Так, українці направили до ЄСПЛ 13,6 тис. скарг, або 19,5% від усіх скарг до суду. На другому місці перебуває Італія, від громадян якої надійшло 10,1 тис. позовів (14,4%), а на третьому - Росія з приблизно 10 тис. позовів (14,3%). 9,5 (13,6%) надійшло від Туреччини, 3,4 тис. – від Румунії (4,9%). Далі йдуть Сербія, Грузія, Угорщина, Польща, Словенія.

Більшість позивачів із цих країн скаржаться на дві проблеми - надзвичайно затягнуті процедури розглядів і несправедливі судові рішення.

У 2014-му, як і попереднього року, найбільше обвинувальних рішень суд виніс стосовно Росії. Її визнали винною в 129 випадках. Значна частина позовів подана жителями Чечні і пов'язана з викраденням людей. На другому місці Туреччина зі 101 обвинувальним рішенням.

Водночас кількість скарг, поданих до ЄСПЛ у 2014-му, вперше знизилась порівняно з попереднім роком - приблизно на 15%, до близько 56,2 тис. випадків. Окрім того, в порівнянні з 2013 роком на 30% зменшилась кількість справ, які перебувають на розгляді в Страсбурзі - зараз їх нараховується близько 69 тис.

Цю позитивну динаміку в самій інституції пояснюють, з одного боку, реформою суду щодо прискорення розгляду. З іншого боку, багато країн вживають заходів для зменшення кількості скарг до ЄСПЛ. Зокрема, це стосується Італії, де помітно зменшилась кількість надто затягнутих судових розглядів, а також Росії, де покращились умови щодо утримання під вартою.

Нині в ЄСПЛ працюють 700 юристів, а його щорічний бюджет становить близько 67 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".