Порошенко визнав: перепоною скасуванню віз є корупція. Але помітив її тільки в ДМС

П'ятниця, 5 червня 2015, 14:05

Президент Петро Порошенко розповів про те, що, на його думку, заважає введенню безвізового режиму для поїздок українців до країн ЄС.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання під час прес-конференції, що відбулася в п’ятницю 5 червня.

Президент нагадав, що для скасування віз Україна має виконати низку технічних завдань, передбачених планом дій візової лібералізації (ПДВЛ). "Я незадоволений тим, як ми виконуємо технічні завдання. Я поставив чіткі календарні терміни... Технічні питання ми вирішимо, чого б це не вартувало", -наголосив він.

Як повідомлялося, ключовою вимогою ЄС до України є встановлення дієвого механізму боротьби з корупцією; досі президент ухилявся від визнання цього. Зокрема, говорилося, що проблемою є потреба заміни паспортів громадянина ідентифікаційними документами, за яку відповідає Державна міграційна служба (ДМС).

Під час прес-конференції Порошенко оприлюднив іншу позицію – визнав потребу боротися з корупцією, але з його пояснення виходить, що йдеться лише про корупційну складову в ДМС та митній службі.

"Що перешкоджає цьому (виконанню ПДВЛ) – корупція. От нам кажуть, що абсолютно неможливо звести разом бази прикордонної, митної служби, фітосанітарного контролю та інших. Цього не буде. До вересня ми знайдемо фахівців, які зможуть сумістити ці бази даних", - заявив Порошенко.

За його словами, це дозволить пришвидшити розмитнення вантажів, що надходять в Україну.

Слід наголосити, що насправді ПДВЛ не містить жодної вимоги щодо змін у митному контролі, оскільки безвізовий режим не вплине на порядок перетину вантажами митного кордону України.

Натомість пункт ПДВЛ щодо боротьби з корупцією вимагає від України створити низку дієвих органів, які опікуватимуться запобіганням та боротьбою з корупцією по всій країні, в тому числі – при отриманні закордонних паспортів. Саме в цій сфері, на думку Єврокомісії, Україна показала найменший прогрес у виконанні ПДВЛ.

Водночас Порошенко у своїй відповіді про вимоги ПДВЛ не згадав про цю проблему. Він також знову повідомив про звільнення керівника ДМС - за словами Порошенка, це відбулося в п'ятницю, а не в четвер, як повідомлялося раніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua