У МЕРТ рекомендують дострокове скасування імпортного збору

Вівторок, 28 липня 2015, 10:27

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі допускають можливість дострокової відміни імпортного збору.

Про таку можливість на своїй фейсбук-сторінці пише торговий представник України Наталія Микольська.

"Наразі МЕРТ закінчує такий аналіз і питання дострокової відміни (раніше ніж 31.12.2015) і вийде з відповідною позицією найближчим часом", - пише вона.

Нагадаємо, уряд наприкінці лютого ввів тимчасові заходи для стабілізації платіжного балансу у вигляді збору з імпорту за ставками 10% і 5%.

Згідно з домовленостями українського уряду з МВФ та ЄС імпортний збір має бути скасовано до кінця нинішнього року. Минулого тижня заступник міністра фінансів Олена Макеєва заявила, що уряд вже визначився з термінами скасування імпортного збору. "Вже прийнято рішення, що він буде скасований з 1 січня 2016 року", - сказала вона.

Разом з тим, як зазначають джерела ЄвроПравди в уряді, низка відомств підтримують ідею дострокове скасування збору. Це пов'язано з тим, що хоча імпортний збір збільшує бюджетні надходження, він негативно впливає на економіку, в тому числі на експорт.

"Цей збір робить неконкурентоспроможним на зовнішніх ринках українську продукцію, де частка імпортної сировини перевищує 20%", - відзначає джерело ЄвроПравди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Контрнаступ Саакашвілі: чи зможе ув'язнений експрезидент перемогти грузинську владу

Таких масштабних опозиційних мітингів Грузія не бачила вже багато років. Грузинська опозиція має шанс на реванш та звільнення експрезидента Саакашвілі.

Арешт у прямому ефірі: куди заведе Молдову нове протистояння

Після тривалого затишшя до Кишинева знову повернулися гучні протести. Арешт генпрокурора дав можливість проросійській опозиції піти у контрнаступ.

Не тільки "відкрите небо": 12 важливих домовленостей саміту Україна-ЄС

Можна говорити про зміну ставлення до Угоди про асоціацію з боку ЄС. Щодо оновлення УА є кілька новин, і всі вони позитивні...