Бізнес-асоціації просять скасувати додатковий імпортний збір

П'ятниця, 17 липня 2015, 11:13

Провідні бізнес-асоціації України у своєму відкритому листі до керівництва країни просять достроково скасувати введений з кінця лютого додатковий імпортний збір у розмірі 5­–10%.

Про це йдеться в їхньому листі на ім'я президента, прем'єр-міністра, голови Верховної ради та керівників парламентських фракцій. Лист підписали керівники Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, а також найбільших галузевих об'єднань.

Нагадаємо, додатковий збір був введений з 26 лютого і становить 5% для непродовольчих товарів і 10% – для продуктів харчування. Введення збору було викликано загрозливою ситуацією з платіжним балансом. Низка країн, в першу чергу – РФ, намагалися оскаржити правомірність введення цього збору за допомогою механізмів СОТ, проте марно.

Тим не менше, згідно з домовленостями з ЄС, цей збір повинен припинити дію до кінця поточного року.

Українські бізнес-асоціації, закликають скасувати його негайно, оскільки він несе загрозу національній економіці.

Автори листа посилаються на розрахунки, проведені Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій, а також НДІ інформатизації та моделювання економіки.

Згідно з ними, у зв'язку з використанням імпортних складових, дія збору підвищує собівартість української продукції на 3-5%, а в окремих галузях – на 7%.

Це різко знижує конкурентоспроможність української продукції на зовнішніх ринках і негативно впливає на експорт. Згідно з розрахунками, збереження дії збору до кінця року призведе до прискорення інфляції на 9,4%, а також до зростання експортних цін на 7,4%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.