Словаччина проти квот ЄС на біженців - прем'єр-міністр

Понеділок, 31 серпня 2015, 17:56

Словаччина відмовляється від будь-яких квот Євросоюзу для перерозподілу біженців.

Про це заявив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, повідомляє Euractiv.

За словами Фіцо, він зустрінеться з прем'єр-міністри Чехії, Угорщини та Польщі в п'ятницю, 4 вересня, або в неділю, 6 вересня, в Празі, щоб обговорити кризу, і зростаюче число жертв серед мігрантів.

"Ми рішуче відкидаємо будь-які квоти... якщо механізм автоматичного перерозподілу мігрантів буде прийнято, тоді ми прокинемося в один день і отримаємо 100 тисяч людей з арабського світу і це проблема, з якою я б не хотів, щоб Словаччина зіткнулася", - заявив Фіцо.

"Ми готові зробити те, що необхідно і те, що знаходиться в межах наших можливостей. Для людей, яким дійсно потрібна допомога, відокремивши їх від економічних мігрантів", - додав він.

Фіцо сказав, що Європа має зосередити увагу на усуненні причин міграційної кризи, і критикував західну підтримку опозиційних груп в Сирії та Лівії, заявивши, що це сприяло розпалювання громадянських воєн.

"Давайте перестанемо дестабілізувати Сирію", - сказав він.

Як повідомлялося, Люксембург, що нині головує у Раді ЄС, скликає на 14 вересня екстрене засідання міністрів юстиції та внутрішніх справ країн-членів ЄС у зв’язку із кризою.

На зустрічі мають бути розроблені конкретні кроки, щоб під час наступного саміту 8 жовтня можна було ухвалити рішення. 

Раніше у Британії заявили, що міграційна система Європи зламана, а відсутність системи меж для мігрантів посилює кризу. ЄС має посилити правила про вільне пересування.

Нідерланди прийняли рішення посилити законодавство щодо надання притулку через наплив мігрантів до Європи.

Угорщина, країна транзиту для мігрантів та біженців, які намагаються перебратися в західну Європу, звела паркан з колючого дроту на кордоні з Сербією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.