ЄС чекає від Ради на "безвізовий день" і нагадує про проблеми з прокуратурою

Середа, 7 жовтня 2015, 11:02

Представництво Європейського союзу чекає на проведення в Раді "безвізового дня", присвяченого ухваленню законів у рамках плану дій візової лібералізації (ПДВЛ), і підкреслює, що Україна лишила прогалини у виконанні обіцянок в сфері боротьби з корупцією.

Таку заяву дипмісія поширила в середу, 7 жовтня.

"Представництво ЄС з великою зацікавленістю зустріло рішення Верховної ради про те, щоби присвятити пленарне засідання 8 жовтня ухваленню законодавства, яке спрямоване на виконання ключових показників ПДВЛ. ЄС і далі підтримує Україну на цьому шляху", - йдеться в заяві.

В представництві додали, що для виконання ПДВЛ потрібно ухвалити закони про створення відомства з управління активами та про державне фінансування партій – всі вони є в "безвізовому пакеті", який виноситься на голосування в четвер. 

Європейські дипломати окремо наголосили, що "ключовим пріоритетом для впровадження безвізового режиму для громадян України лишається боротьба з корупцією".

ЄС наполягає, що українська влади повинна "невідкладно зняти обгрунтовані занепокоєння громадянського суспільства та експертів щодо складу комітету з виборів антикорупційного прокурора" , щоби забезпечити незалежність цього посадовця.

Також ЄС чекає на затвердження чітких критеріїв призначення та звільнення прокурорів у антикорупційній прокуратурі.

В представництві нагадали, що запуск незалежної антикорупційної прокуратури "є ключовим індикатором  для (впровадження) безвізових поїздок в ЄС, а також для виділення Україні  значної (фінансової) допомоги з боку Євросоюзу".

Детальніше про проблеми в безвізовому діалозі читайте в статті на "Європейській правді" "Що стоїть на перешкоді скасуванню віз з ЄС: блок антикорупції та безпеки". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.