Польща у 2015-му видає менше шенгенських віз, але частка "довгих" - висока

П'ятниця, 2 жовтня 2015, 13:19

В першому півріччі 2015 року Польща видала українцям  майже 250 тис. шенгенських віз, 42% з яких склали довгострокові візи.

Про це заявила держсекретар міністерства закордонних справ Польщі Генрика Мощицька-Дендис, повідомляє польський портал Port Europe.

"Міністерство закордонних справ Польщі проводить активну політику лібералізації задля забезпечення більшої доступності польських віз для громадян України і Білорусі. Польські консульські служби послуговуються цими принципами і видають усе більше п'ятирічних віз", - зазначила вона.

Так, з січня по липень цього року Польща видала українцям 245 364 шенгенських візи. З них 102 158 або 42% склали дво- і п’ятирічні візи.

При цьому в порівнянні з минулим роком частка довгострокових віз майже не змінилася – 41,98% виданих у 2014 році віз складали дво- і п’ятирічні візи.

"Можна припустити, що у майбутньому ці показники можуть ще зрости", - сказала Генрика Мощицька-Дендис.

Разом з тим видно що загальна кількість виданих Польщею віз у цьому році є меншою в порівнянні з минулим роком, коли за весь рік було видано 556 511 шенгенських віз. Це може свідчити про зменшення кількості заявок на отримання шенгенських віз.

Водночас не можна говорити, що кількість віз за підсумками року буде значно менша, ніж в минулому, оскільки літні місяці можуть "підтягнути" загальні цифри.

Як раніше писала ЄвроПравда, Польща  починаючи з 2013 року збільшила частку "довгих" віз для громадян України і Білорусі.

Так, у травні 2014 року консульські установи прийшли до практики видавання віз:

  • дворічних і п'ятирічних – громадянам України, репатрійованим з території Польщі на підставах угод між СРСР і польською владою від 1944 і 1945 року;
  • дворічних віз – громадянам України, які без порушень використали принаймні дві туристичні візи, з них щонайменше одна мала бути видана польським консулом;
  • дворазових терміном дії до 6 місяців у випадку підтвердження оплати турпослуги на території Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.