РФ вимагає від України не застосовувати нове законодавство до відносин з "Газпромом"

Середа, 9 грудня 2015, 16:27

Росія в рамках тристоронніх переговорів щодо запровадження з 2016 року вільної торгівлі Україна-ЄС вимагає, щоб Україна не застосовувала нове законодавство (зокрема, закон про ринок газу) до договірних відносин з "Газпромом".

Про це йдеться у статті "ГОСТ до 2025 року, зупинка законодавства – ЄвроПравда з’ясувала деталі переговорів з РФ та ЄС".

"Росія вимагає, щоби Україна відмовилася від своїх міжнародних зобов’язань, включно з давно ратифікованим договором про приєднання до енергетичної спільноти, і не застосовувала нове законодавство (зокрема, закон про ринок газу) до договірних відносин з "Газпромом", - йдеться в статті.

Більше того, європейські оператори, за пропозицією Росії, мають відмовитися застосовувати "третій енергопакет" у існуючих газових контрактах з РФ.

Звичайно, слово "Газпром" там не вживається – це правило, за пропозицією РФ, має застосовуватися до всіх без винятку контрактів з російськими компаніями "про постачання та транспортування енергетичних ресурсів", включно з електроенергетикою.

Як повідомлялося, Росія також пропонує, щоби Київ повністю відмовився від зближення своїх стандартів з європейськими та ухвалення "Юридично зобов’язуючого протоколу" за підсумками тристоронніх консультацій.

В разі узгодження всіх перерахованих вимог, Російська Федерація готова відмовитися від своїх намірів впровадити з 1 січня економічні санкції проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: