ЄС стривожений через затримання Туреччиною академіків

Субота, 16 січня 2016, 14:04

Затримання Туреччиною академіків, які підписали декларацію з закликом до мирного вирішення курдського питання, є вкрай тривожним фактором.

Про це йдеться в заяві, поширеній Європейською службою зовнішніх дій.

"Незважаючи на те, що їх більше не тримають під вартою, розслідування проти них триває", - сказано в заяві.

В ЄС повторили, що засуджують всі форми терористичної діяльності, однак наголосили, що боротьба з тероризмом має провадитися у відповідності до норм міжнародного права.

"Свобода вираження думок повинна бути дотриманою відповідно до копенгагенських критеріїв (критерії вступу до ЄС – ред.); клімат залякування суперечить їм", - йдеться у заяві.

"ЄС знову заявляє про своє тверде переконання, що мирне врегулювання є єдиним способом вирішити курдський конфлікт, і про свою готовність допомогти зусиллям у цьому напрямку", - наголосили в ЄС.

Нагадаємо, поліція Туреччини у п'ятницю затримала 12 академіків, які підписали маніфест, в якому закликають країну мирно вирішити курдське питання. Пізніше з’явилося повідомлення про 18 затриманих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.