Президент Болгарії: три ключових виклики Європи – через Росію

Вівторок, 26 січня 2016, 13:43

Болгарський президент Росен Плевнелієв вважає, що проблеми, створені Росією, є серед ключових викликів, які стоять наразі перед широкою європейською спільнотою, не лише перед ЄС.

Про це він заявив у своєму виступі в Парламентській асамблеї Ради Європи, повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

 Плевнелієв назвав 9 таких викликів. Під першими номерами він перерахував проблеми, пов’язані з міграцією та терористичною загрозою, в той час як складнощі, згенеровані Росією, він перерахував під номерами 5, 6 та 7.

На його думку РФ змушує світ обирати між інтересами та принципами. "Сьогоднішня Росія діє за ідеологією наддержав, з їх ‘сферами впливу’", на противагу ЄС, де "Німеччина та  маленька Естонія мають однакові права у визначенні зовнішньої політики".

"Росія та Захід сьогодні – знову опоненти", - наголосив він.

Ще однією проблемою він назвав зростання кількості заморожених конфліктів. "Східна Україна може бути наступною в цьому переліку", - підкреслив політик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.