У Грузії запобігли спробі продати партію урану вартістю $200 млн

Понеділок, 18 квітня 2016, 17:53

Служба безпеки Грузії затримала шістьох громадян Грузії та Вірменії, які намагалися продати партію урану-238 вартістю 200 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Reuters.

Служби безпеки Грузії не повідомляє, звідки група взяла уран і чи був у них конкретний покупець на радіоактивну речовину.

"Працівники служби державної безпеки Грузії затримали трьох громадян Вірменії і трьох громадян Грузії. Члени групи планували продати ядерні матеріали, уран-238, на 200 мільйонів доларів, коли вони були затримані", - сказав слідчий служби безпеки Савле Мотіашвілі.

Він додав, що контейнер, призначений для транспортування урану-238, був виявлений в квартирі одного із затриманих.

"З огляду на гамма-випромінювання і радіологічну експертизу, вилучена речовина є небезпечною для життя і здоров'я", - сказав Мотіашвілі.

Тбіліський міський суд призначив затриманим утримання під вартою. Їм загрожує від п'яти до 10 років позбавлення волі, якщо їхня вина буде доведена.

Служба безпеки Грузії раніше вже попередила кілька спроб продати уран або інші радіоактивні матеріали. У 2006 році житель Північної Осетії був затриманий за спробу продати урану за $1 млн агентам, які видавали себе за радикальних ісламістів. Він був засуджений до 8,5 років позбавлення волі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua