Єврокомісія погодила механізм швидкої зупинки безвізового режиму

Середа, 4 травня 2016, 15:05

Єврокомісія пропонує пришвидшити процес зупинки безвізового режиму.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс на брифінгу в середу.

"Після тривалих дискусій з країнами-членами ми пропонуємо посилити механізм призупинення безвізового режиму для всіх країн, з якими його укладено", - зауважив він.

"Механізм буде легше використовувати на підставі розширення можливих причин для призупинення безвізового режиму та пришвидшення цього процесу", - наголосив Тіммерманс.

Таким чином, нова процедура буде поширюватися також на Україну - після того, як ЄС завершить надання нашій державі безвізового режиму.

За словами Тіммерманса, Єврокомісія також матиме право запустити процес призупинення (suspension) безвізового режиму за власною ініціативою.

Законодавча пропозиція ЄК має бути опублікована, а після того має бути схвалена Європейським парламентом та Радою ЄС (орган, в якому представлені уряди всіх країн-членів Євросоюзу).

Водночас наразі неясно, чи йдеться про вже узгоджену пропозицію чи лише про початок її розробки.

Як відомо, раніше віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв'ю "Європейській правді" заявила, що в ЄС є дискусія щодо процедури тимчасового призупинення безвізового режиму для будь-якої окремо взятої держави.

"Це не має прив’язки до України – йдеться про єдиний механізм щодо всіх країн, включно з балканськими державами. Через міграційну кризу держави ЄС всерйоз замислюються над цим", - відзначила вона.

Як відомо, Єврокомісія 20 квітня  оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.