Британія випустить пластикову купюру 5 фунтів із зображенням Черчілля

Фото
П'ятниця, 3 червня 2016, 09:43

Банк Англії оприлюднив дизайн нової купюри номіналом в п'ять фунтів.

Про це повідомляє ВВС.

Колишній прем'єр-міністр Великобританії Уінстон Черчилль зображений на лицьовій стороні банкноти, на звороті  знаходиться зображення королеви Єлизавета II.

Нова купюра буде пластиковою. Видання відзначає, що платикові купбри використовують в Австралії, Канаді, Брунеї та інших країнах.

 

На думку банкірів, використання пластика в якості матеріалу для банкнот допоможе боротися з фальшивомонетниками і продовжить термін використання кожної купюри до п'яти років.

Втім, в Банку Англії відзначили, що мінусом пластикових грошей  те, що спочатку вони будуть злипатися у гаманці.

За основу зображення Черчілля взято фотознімок, зроблений 30 грудня 1941 року.

На банкноті буде також відомий вислів знаменитого британського прем'єра: "Мені нічого запропонувати [британцям] крім крові, тяжкої праці, сліз і поту".

Це знаменита цитата з першої промови Черчілля на посаді прем'єр-міністра після вступу Британії в Другу світову війну, що прозвучала в Палаті громад 13 травня 1940 року.

На задньому плані купюри вигляд на Вестмінстерський палац з південного берега Темзи, вежа Біг-Бен зі стрілками, що показують 3 години, - час промови Черчілля, а також медаль Нобелівської премії з літератури, якої політик був удостоєний в 1953 році.

 

Нова банкнота номіналом 5 фунтів буде запущена в обіг 13 вересня. Для пристосування під нові гроші банкоматів та кас, власникам банків і магазинів доведеться витратити близько 200 млн фунтів.

Повідомляється також, що за пластиковими 5 фунтами підуть купюри номіналом 10 і 20 фунтів. На "двадцятці" буде зображений британський художник Джозеф Вільям Тернер, її випуск почнеться у 2020 році.

На купюрі номіналом в 10 фунтів, яка з'явиться в 2017 році, буде зображена письменниця Джейн Остін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"