Військове вторгнення Британії і Франції призвело до колапсу в Лівії - доповідь

Середа, 14 вересня 2016, 10:32

Військове втручання Великої Британії та Франції у Лівії в 2011 року призвело до колапсу африканської країни після повалення уряду лівійського лідера Муаммара Каддафі та утвердження терористичної організації "Ісламська держава". 

Про це йдеться у доповіді спеціальної комісії парламенту Великої Британії, повідомляє BBC.

Члени комісії дійшли висновку, що військова операція в Лівії, у якій у 2011 році брали участь британські війська, ґрунтувалася на помилкових даних та прискорила політичний і економічний колапс країни.

Відповідальність за події комісія покладає на колишнього прем'єр-міністра Британії Девіда Кемерона, позиція якого, згідно з доповіддю, зіграла вирішальну роль в ухваленні рішення про участь у військовій операції.

Зокрема, його звинувачують у відсутності узгодженої стратегії повітряної кампанії.

Окрім Кемерона, автори доповіді вважають відповідальною за те, що трапилося, Францію, яка була однією з ініціаторів інтервенції.

Міжнародна коаліція на чолі з Британією та Францією розпочали кампанію авіаційних і ракетних ударів по військах Муаммара Каддафі в березні 2011 року, після того як він пригрозив атакувати місто Бенгазі, де розміщувалися повстанці.

Але після того, як режим Каддафі був повалений, у Лівії спалахнуло насильство, з'явилися конкуруючі уряди та було сформовано сотні повстанських загонів, і це був той час, коли утвердилася так звана "Ісламська держава".

Міністерство закордонних справ Британії уже виступило на захист військової операції 2011 року та заявило, що це було міжнародне рішення втрутитися у ситуацію.

Окрім того, операція в Лівії отримала схвалення ООН та Ліги арабських держав.

Нагадаємо, нещодавно у Британії було оприлюднено доповідь незалежної комісії з розслідування причин і обставин введення британських військ до Іраку у 2003 році із нищівною критикою дій тодішнього прем’єра Тоні Блера, де йдеться про те, що дії Великої Британії напасти і окупувати суверенну держава вперше після Другої світової війни було рішенням "особливої тяжкості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: