МВФ прогнозує Білорусі затяжну економічну кризу

Понеділок, 26 вересня 2016, 13:00

Місія МВФ, яка розпочала свою роботу в Мінську 21 вересня, представила доповідь персоналу, яка описує економічне становище Білорусі.

Про це пише видання "Белорусы и рынок".

Так, у доповіді вказується на те, що протягом 2015 і 2016 років стан економіки Білорусі визначається "зниженням курсу національної валюти, падінням зарплат і зростання безробіття".

У доповіді вказується, що МВФ очікує подальше падіння економіки Білорусі в поточному і наступному роках.

"Без  структурних реформ незначний приріст (на 0,5 %) можливий лише у 2018 році", – зазначають експерти МВФ.

За прогнозами МВФ для економіки Білорусі до 2021 року споживання в Білорусі буде зростати вкрай низькими темпами, а в 2016-му навіть знизиться.

"Зменшаться інвестиції і міжнародні резерви. Державний борг буде рости до 2019 року, а потім дуже повільно скорочуватися. У цьому році і в подальшому утворюється дефіцит бюджету. Згідно з прогнозом, в 2016 році зростання середнього значення споживчих цін становитиме 13 %, а в наступні роки "інфляція буде залишатися в межах низьких двозначних значень", – наголошують експерти організації.

Експерти Фонду наголошують, що основним фактором ризику в цій ситуації є "відсутність структурних реформ і невизначеність у відношенні масштабу квазіфіскальних зобов'язань".

На думку експертів МВФ, Білорусі необхідно реалізувати масштабну програму структурних реформ, в першу чергу в секторі держпідприємств, щоб підвищити їх ефективність, поліпшити якість управління і знизити навантаження на бюджет.

В МВФ підкреслюють, якщо білоруський уряд все ж таки зважиться на проведення структурних реформ, то спочатку відбудеться невеликий спад ВВП, а потім піде досить відчутне зростання – до 4,5 % в 2020-2021 роках. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Європарламенту

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.