ЄС закликає Білорусь ввести мораторій на смертну кару

Середа, 5 жовтня 2016, 18:38

Білорусь, єдина країна в Європі, яка досі застосовує смертну кару, має ввести мораторій на смертну кару в якості першого кроку до її скасування.

Про це йдеться у заяві речника Європейської служби зовнішніх справ.

"Верховний Суд Білорусі залишив у силі смертний вирок для Сергія Вострікова. Це вже четверте підтвердження смертного вироку Верховним Судом Білорусі в 2016 році. Європейський Союз знову заявляє про свою рішучу опозицію до смертної кари. Смертна кара є нелюдським і принижуючим гідність видом поводження, не має доведеного стримуючого ефекту, і робить судові помилки незворотними", - йдеться у заяві.

"Тривале застосування смертної кари суперечить заявам Білорусі про готовність розглянути питання про введення мораторію на застосування смертної кари. Це також зобов'язання, прийняті Білоруссю у відповідь на рекомендації Ради ООН з прав людини в рамках універсального періодичного огляду", - відзначається у заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.