Туреччина навряд чи поверне смертну кару – посол

Четвер, 21 липня 2016, 16:18

Влада Туреччини навряд чи поверне смертну кару в якості вищої міри покарання, адже є певні законодавчі складнощі, та й до учасників перевороту її все одно не зможуть застосувати.

Про це заявив посол Туреччини в Україні Йонет Тезел в інтерв’ю Європейській правді.

"Я вважаю, що ця ідея не буде затверджена. Ми витратили роки на скасування смертної кари не для того, щоби тепер повернути її. Цю ініціативу буде вкрай складно затвердити, адже це – зміни до конституції, вони потребують підтримки 2/3 у парламенті", - сказав Тезел.

Крім того, за його словами, навіть якщо смертну кару повернуть, то її не зможуть застосувати до учасників перевороту – адже закон не має зворотної сили.

"Я можу пояснити, звідки беруться ці розмови. На вулиці загинули люди, і тепер їхні рідні вимагають стратити вбивць. І політики кажуть: "ми розглянемо". Але вони не кажуть: "ми схвалимо". Це питання справді буде обговорене. Але схвалити цю поправку до конституції було б вкрай важко", - додав він.

Як повідомлялося, Туреччина слідом за введенням надзвичайного стану тимчасово призупинить дію в країні Європейської конвенції з прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.