ЄС припинить переговори про вступ, якщо Туреччина поверне смертну кару - Юнкер

Понеділок, 25 липня 2016, 10:39

В разі якщо Туреччина поверне смертну кару, ЄС припинить переговори про вступ з країною.

Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, передає Le Figaro.

За його словами, Туреччина навряд чи протягом найближчого часу стане членом Євросоюзу.

"Я думаю, що Туреччина в тому стані, в якому вона знаходиться, не в змозі приєднатися (до ЄС) найближчим часом або навіть протягом більш тривалого періоду", - наголосив Юнкер.

"Якби Туреччина завтра вранці знову ввела смертну кару, ми негайно припинили би переговори, тому що країні, яка має в своєму законодавчому арсеналі страту, немає місця в Європейському Союзі", - підкреслив президент Єврокомісії.

У Туреччині, нагадаємо, уже більше 10,4 тисячі осіб, які підозрюються в участі в невдалому державному перевороті, були взяті під варту.

Переговори Брюсселя та Анкари щодо можливості вступу Туреччини до ЄС почалися 11 років тому.

У Єврокомісії у п'ятницю також заявили, що не призупинятимуть надання Туреччині коштів, передбачених для переведення її на європейські стандарти. З 2007 по 2013 рік ЄС надав Анкарі 4,8 мільярди євро, на період 2014-2020 заплановані ще 4,5 мільярди євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.