Україна не зачитуватиме в Радбезі скорботну заяву щодо Чуркіна – джерело

Вівторок, 21 лютого 2017, 14:26

Українська сторона зведе до мінімуму свою роль у виконанні формальностей, що пов’язані з висловленням співчуття через смерть представника РФ в ООН Віталія Чуркіна.

Про це розповіли "Європейській правді" джерела в дипломатичному корпусі.

"Україна як голова Радбезу не буде зачитувати "теплі і ніжні" слова про Чуркіна. Мінімального протоколу уникнути не вийде, але, сподіваюсь, всі розуміють, що (Україна діятиме) не в національній якості", – сказав один зі співрозмовників, реагуючи на заклики, висловлені Європравдою в колонці "Скорбота за кремлівським Геббельсом"

Зокрема, Україна не зачитуватиме заяву з сайту РБ ООН, присвячену цьому питанню.

Уникнути цього дозволить нижчий статус заяви – на сайті Радбезу оприлюднена "заява для преси", а не "заява Радбезу". "Заяви для преси не потрібно зачитувати, і ми не будемо це робити", – пояснив інший дипломат.

На засіданні Радбезу, яке почнеться о 17 годині за київським часом, Україна офіційно повідомить про смерть Чуркіна, після чого члени РБ підведуться для хвилини мовчання. Також існує можливість, що представники окремих країн висловляться з цього приводу. Ухвалення будь-якого рішення або формального обговорення протоколом не передбачено.

Співрозмовники "Європейської правди" підкреслили важливість даної позиції української сторони.

Україна головує в РБ ООН в лютому 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.