Меркель про суперечливу судову реформу у Польщі: "Ми не можемо мовчати"

Вівторок, 29 серпня 2017, 14:02

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що у ЄС не можуть мовчати з приводу такої серйозної проблеми, як порушення Польщею верховенства права.

Про це Меркель заявила на традиційній літній прес-конференції у вівторок в Берліні, за місяць до національних виборів Німеччини, повідомляє Reuters.

"Ви підняли питання про верховенство права в Польщі - це серйозна проблема, оскільки вимоги до співробітництва в рамках Європейського Союзу є принципами верховенства права. Я підтримую те, що (Європейська) комісія заявляє про це дуже серйозно, і завтра (президент Європейської комісії) Жан-Клод Юнкер приїде до Німеччини, і я, звичайно, поговорю з ним про це детальніше. Я сприймаю це дуже серйозно... Ми не можемо просто тримати язика за зубами та нічого не говорити заради миру та тиші", - заявила Меркель.

Нагадаємо, Польща вважає, що законодавчий процес із реорганізації своєї судової влади відповідає європейським стандартам і називає побоювання Єврокомісії щодо загроз верховенству права безпідставними.

26 липня Єврокомісія заявила, що відкриває справу проти Польщі та дасть Варшаві місяць, щоб відповісти на сумніви ЄК, що судова реформа підриває незалежність суддів та порушує правила ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.