Ващиковський: Польща чекає можливості відновити історичну дискусію з Україною

Понеділок, 7 серпня 2017, 08:16

Польща чекає можливості відновити історичну дискусію, але як і раніше готова співпрацювати і підтримувати Україну.

Про це глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський розповів в інтерв'ю російському виданню "Коммерсант".

Ващиковський розповів, що зростання націоналізму, в тому числі антипольського, в Україні немає. Але Україна "несвідомо намагається сформулювати, намацати свою історичну ідентичність, щоб закласти основу для патріотизму". Він додав, що це нормальна тенденція.

"Але наша порада – не будувати історичну ідентичність на особистості, наприклад, Шухевича. Від цього можуть постраждати європейські прагнення України"", - сказав Ващиковський.

При цьому Ващиковський заявив, що "члени ОУН-УПА брали участь не тільки в злочинах проти поляків, а й в голокості".

Ващиковський зазначив, що в ході візиту президента України Петра Порошенка до Польщі в грудні 2016 року йому пропонували використати досвід Ізраїлю в переосмисленні Голокосту і також "виділити тих українців і поляків, хто дійсно рятував людей під час війни і після неї".

"Відповідь була позитивною: ініціативу направили в міністерства закордонних справ - тобто мені і Павлу Клімкіну - з рекомендацією вивчити можливості реалізації. Правда, за вісім місяців я так нічого і не почув від мого колеги і друга Павла", - заявив глава МЗС Польщі.

Відповідаючи на запитання про критику в Україні його заяви, що "Україна з Бандерою до ЄС не увійде", Ващиковський заявив, що він, як і раніше чекає можливості відновити цю дискусію. "У нас є досвід примирення з німцями, чекаємо відповіді від України", - сказав він.

У той же час, за його словами, для поляків ця проблема не ключова.

"Ми пам'ятаємо. Ми не забудемо про Волинську різанину, ми знаємо, що йде прославляння УПА. Але це не означає, що ми забудемо, наскільки незалежна і суверенна Україна важлива для безпеки в нашій частині Європи. Ми як і раніше готові співпрацювати з Україною і підтримувати її", - заявив Ващиковський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?