Парламент Британії залишив за собою останнє слово щодо фінальної Brexit-угоди

Четвер, 14 грудня 2017, 08:20

Депутати по обидві сторони Палати громад підтримали поправку, яка надає парламенту вирішальний голос стосовно остаточної Brexit-угоди.

Про це повідомляє The Guardian.

Підтримана поправка передбачає, що підсумкова угода про умови виходу Великої Британії з Європейського союзу має бути ратифікована парламентом.

Напередодні більшістю голосів депутати, до яких також приєдналися 11 членів керівної Консервативної партії, проголосували проти позиції уряду Терези Мей.

Серед консерваторів, які проголосували проти позиції уряду, колишній генпрокурор Домінік Грів, екс-міністр освіти Нікі Морган, екс-міністр з питань бізнесу Анна Субрі та депутат від Південного Кембриджширу Хайді Аллен. У ЗМІ цих політиків вже назвали "бунтівниками торі".

Повідомляється, що це перша поразка уряду в парламенті з питання стосовно виходу країни з ЄС.

Голосування відбулося за день до того, як прем'єр-міністр Мей має взяти участь у саміті ЄС, на якому обговорюватиметься питання Brexit.

Нагадаємо, Європарламент 13 грудня закликав лідерів ЄС дозволити почати наступний етап переговорів щодо виходу Британії з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.