Президент Чехії лобіює екстрадицію російського хакера до РФ замість США – ЗМІ

Понеділок, 12 лютого 2018, 11:09

Президент Чехії Мілош Земан лобіює екстрадицію російського хакера Євгенія Нікуліна не в США, а до Росії, де на нього чекає менше покарання.

Про це повідомляє видання Respekt.

Чеська влада заарештувала Нікуліна в Празі 5 жовтня 2016 року у співпраці з ФБР після того, як Інтерпол видав міжнародний ордер. Росіянина звинуватили у зломі комп'ютерів і крадіжці інформації у LinkedIn, Dropbox та інших компаній.

Москва також хоче, щоб його екстрадували до РФ за іншим звинуваченням у інтернет-крадіжці в 2009 році. Російські чиновники раніше заявили, що вони працюють над тим, аби не допустити екстрадиції Нікуліна до США.

Верховний суд Чехії дозволив екстрадицію Нікуліна до США або Росії. Остаточне рішення у цій справі має прийняти міністр юстиції Чехії.

За даними видання, президент Чехії вже двічі проводив зустрічі з міністром юстиції Робертом Пеліканом, на яких лобіював екстрадицію Нікуліна до Росії.

Сам міністр не хоче коментувати ці зустрічі.

В той же час, за словами дипломатів, від того, кому видадуть Нікуліна, багато залежить, куди рухатиметься Чехія далі – на Схід чи на Захід.

Цікаво, що прем’єр Чехії Андрей Бабіш не підтримує Земана у питанні екстрадиції хакера до Росії.

"Я говорив про це з міністром Пеліканом і я віддаю перевагу екстрадиції до США. Але тут я не маю впливу", - заявив Бабіш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: