ЄС пропонує новий податок для великих інтернет-компаній

Середа, 21 березня 2018, 15:30

Єврокомісія представила план шодо запровадження податку у 3% для технологічних гігантів на зразок Google, Facebook і Amazon.

Про це повідомляє The Financial Times.

Пропозиція Брюсселя складається з двох частин і є спробою реформування міжнародних правил щодо оподаткування цифрових компаній там, де вони роблять продажі, незалежно від фізичного розміщення їх операцій.

Доки ці довгострокові зміни не будуть узгоджені на міжнародному рівні ЄС запропонував тимчасовий податок на отримані компаніями прибутки в ЄС.

"Цифрова економіка - це великі можливості для Європи, і Європа - це величезне джерело доходів для цифрових фірм. Але наші доінтернетівські правила правила не дозволяють нашим державам-членам збирати податок з цифрових компаній, що працюють в Європі, але не мають фізичної присутності тут. Ось чому ми виступаємо за просування нових законодавчих норм, а також за тимчасовий податок на цифрову діяльність" - заявив євро комісар з питань оподаткування П’єр Московісі.

Пропонований новий податок ЄС стосуватиметься компаній з річним світовим оборотом більше 750 млн євро, чий сукупний оподатковуваний дохід у розмірі 50 млн євро виробляється в ЄС. Чиновники підрахували, що під дію податку підпадуть понад 100 компаній, які, за їх оцінками, приноситимуть близько 5 мільярдів євро податку щорічно.

Для набуття чинності цю пропозицію мають схвалити всі держави-члени ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.