Польський суд продовжив арешт політика, звинуваченого у шпигунстві на користь РФ

Вівторок, 6 березня 2018, 17:41

Апеляційний суд Варшави продовжив на два місяці арешт лідера проросійської партії "Зміна" Матеуша Піскорського, звинуваченого у шпигунстві на користь РФ.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці партії "Зміна" у Facebook.

"Ми хотіли б повідомити інші новини, але суддя Апеляційного суду Дорота Тирала продовжила арешт для Матеуша Піскорського до 7 травня 2018 року" - йдеться у повідомленні.

У травні минулого року Піскорському висунули звинувачення у шпигунстві.

За даними польських спецслужб, з 2013 року до травня 2016 року Піскорський брав участь в "діяльності російської цивільної розвідки, спрямованої проти Польщі, приймаючи оперативні завдання з просування російських інтересів і маніпулювання настроями польського суспільства, отримуючи відповідне фінансування і нагороду ".

В рамках цієї діяльності він мав створити політичну партію і товариства, фінансовані Російською федерацією. Ці організації покликані були до виконання "оперативних завдань, які викликали б антиукраїнські настрої в Польщі і поляризували українсько-польські відносини".

Піскорського також звинувачують в участі в якості спостерігача на так званому "референдумі" у Криму у березні 2014 року.

Піскорський у лютому 2015 року організовував виїзди "Зміни" до України і керував провокаціями її членів, що полягали у паплюженні пам’ятника Бандері і антиукраїнських написах польською мовою, які мали на меті показати, що так вважають поляки, які мешкають в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua