Глави МЗС країн "нормандської четвірки" зустрінуться вперше за 16 місяців

Понеділок, 11 червня 2018, 12:28

У Берліні 11 червня відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" - Німеччини, Франції, України та Росії.

Остання зустріч у "нормандському" форматі на рівні міністрів відбулася у лютому 2017 року.

Вперше однією з головних тем переговорів міністрів закордонних справ стане миротворча місія ООН для Сходу України.

Крім того, на зустрічі йтиметься про стан справ у реалізації Мінських домовленостей та імпульси, що здатні прискорити цей процес.

Як повідомляє DPA, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що не очікує, що відродження переговорів стане легким: "Україна та Росія мають значні розбіжності у багатьох сферах".

Раніше Маас заявляв, що сподівається визначитися із датою мирних переговорів лідерів країн "нормандської четвірки", які могли б пройти у Мінську, до літньої перерви німецького парламенту, яка розпочинається 6 липня.

У лютому зустріч глав МЗС країн "нормандського формату" була запланована на полях Мюнхенської конференції з безпеки, але вона не відбулася.

Спочатку вона планувалася на 16 лютого, однак згодом з'ясувалося, що зустріч не відбудеться, тому що на неї не встигає прибути німецька делегація.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.