Україна, Латвія, Литва та Польща закликали РФ припинити повзучу анексію регіонів Грузії

Вівторок, 7 серпня 2018, 15:39

Україна, Латвія, Литва та Польща підтвердили незмінну підтримку незалежності та територіальної цілісності Грузії в рамках її міжнародно визнаних кордонів в 10-ту річницю російської військової агресії проти цієї країни.

Про це йдеться у спільній заяві чотирьох країн.

Заява нагадує про те, що 10 років тому лідери чотирьох країн прибули до Грузії, щоб висловити підтримку її народу перед лицем російської агресії. Під час своєї подорожі лідери робили зупинку в Криму, що на сьогодні неможливо, бо Росія окупувала півострів.

"Наше зобов'язання щодо цінностей свободи, демократії та верховенства права, а також наша повага до прав кожної людини та суверенного вибору кожної країни така ж тверда, як і десять років тому. Ми повторюємо, що всі держави, включаючи Грузію, мають право вільно визначати свою зовнішню політику та союзи" - йдеться у заяві.

Україна, Латвія, Литва та Польща нагадують що через десять років після військової агресії Росія досі не виконала своїх зобов'язань щодо Грузії, як це було узгоджено у рамках угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

"Грузинські регіони Абхазії та Цхінвалі / Південної Осетії все ще де-факто окуповані Росією, а повзуча анексія цих регіонів триває. Встановлюються огорожі, що позначають так звані "кордони", і перешкоджають руху грузинського народу в їхній країні. Ми засуджуємо ці зусилля і ніколи не визнаємо їх наслідки" - йдеться у заяві.

"Ми продовжуємо закликати Росію скасувати нелегальне визнання так званої незалежності грузинських Абхазії та Цхінвалі / регіонів Південної Осетії, щоб повністю втілити в життя угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року" - наголошується у документі.

Нагадаємо, Європейський Союз заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного врегулювання конфлікту з РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.