Парламент Швеції оголосив вотум недовіри прем'єр-міністру

Вівторок, 25 вересня 2018, 11:06

Парламент Швеції оголосив вотум недовіри і відправив у відставку прем'єр-міністра і лідера Соціал-демократичної партії Стефана Льовена.

Левен став першим шведським прем'єром, відправленим у відставку таким голосуванням, повідомляє The Local.

В цілому 204 з 349 депутатів Швеції проголосували за вотум недовіри. Тепер спікер парламенту попросить іншого лідера партії спробувати сформувати уряд.

Проте, Льовен має намір очолювати тимчасовий уряд протягом тижнів або місяців, які, як очікується, будуть потрібні для призначення нового глави уряду.

Лівоцентристський блок, очолюваний партією Льовена, в який також входять партія "Зелених" і Ліва партія, отримав 144 місця на парламентських виборах у вересні і не здобув абсолютної більшості у парламенті

142 місця отримав правоцентристський блок "Альянс", який хоче сформувати уряд і отримати свого прем'єра. "Альянс" також вимагав відставки Льовена.

Антиімміграційні "Шведські демократи", з якими обидва блоки виключили співробітництво, мають 63 місця.

Переговори щодо формування уряду в останні тижні зайшли в глухий кут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.