ЄС застосує "цільові заходи" у зв’язку з діями РФ в Азовському морі - Могеріні

Понеділок, 19 листопада 2018, 18:37

Міністри закордонних справ ЄС обговорили конкретні заходи у зв’язку з діяльністю РФ в Азовському морі.

Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні на прес-конференції за підсумками Ради ЄС.

За її словами, на зустрічі міністри обговорили ситуацію в Україні і підтвердили підтримку економічним і соціальним реформам, а також зусиллям у сфері боротьби з корупцією.

"Сьогодні знову була можливість підтвердити нашу єдність навколо позиції, яку ми вже висловили, щодо невизнання так званих "виборів", які були проведені 11 листопада на Донбасі і нашу занепокоєність щодо дій в Азовському морі, які завдають шкоди не лише українській економіці, але і суднам, які ходять під прапорами держав ЄС" - заявила Могеріні.

"Це питання, над якими ми будемо продовжувати роботу, в тому числі шляхом застосування цільових заходів у найближчі тижні чи дні" - наголосила вона.

Очільниця європейської дипломатії наголосила, що ЄС неодноразово вимагав припинити надмірні інспекції в Азовському морі.

"Ми також вивчаємо конкретні заходи для підтримки постраждалих районів в Україні" - сказала вона, уточнивши, що про ці заходи буде повідомлено пізніше.

Як відомо, 6 місяців тому Росія запровадила новий режим інспекції суден, які прибувають з або до українських портів у Азовському морі.

Це призвело до значних затримок і збільшення витрат з боку українських експортерів та суден, які курсують під прапорами країн ЄС.

Разом з цим Росія почала перекидання військових суден до Азовського моря у значній кількості, і Україна відповіла нарощуванням військових можливостей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...