Болгарія більше не продаватиме громадянство іноземним багатіям

Вівторок, 22 січня 2019, 16:48

Болгарія планує припинити дозволяти заможним іноземцям купувати громадянство за інвестиції.

У вівторок міністерство юстиції країни заявило, що ця схема не принесла істотних економічних вигод для Болгарії, повідомляє Reuters.

Про цей крок болгарська влада повідомила наступного дня після того, як стало відомо, що Єврокомісія планує застерегти держави-члени від продажу громадянства. Брюссель вважає, що такі схеми можуть допомогти іноземним організованим злочинним групам проникнути в ЄС і підвищити ризики відмивання грошей, корупції та ухилення від сплати податків.

Болгарія є однією з трьох країн ЄС, поряд з Кіпром і Мальтою, які в даний час надають громадянство за рахунок інвестицій. Двадцять країн-членів, включаючи ці три, також продають посвідки на проживання.

У Болгарії іноземці можуть отримати паспорт, який відкриває двері до більшості країн ЄС, за інвестиції від 1 млн левів ($ 580 922) до 2 млн левів. Інвестиції також можуть бути зроблені в державні облігації.

"Дані показують, що мета збільшення реальних іноземних інвестицій та економічного розвитку не була досягнута. В результаті нові робочі місця не були створені, а економічне зростання не було прискорено ", - заявили в міністерстві.

Як повідомлялося, Європейська комісія у середу опублікує звіт, в якому попередить, що схеми із продажу громадянства або проживання в країнах ЄС багатіям можуть використовувати іноземні організовані злочинні групи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua