Угорщина готова підтримати євроінтеграцію України - посол

Середа, 23 січня 2019, 09:26

Під час ознайомчого візиту на Закарпаття посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що Угорщина готова сприяти європейській інтеграції України.

Про це пише "Укрінформ".

"У нас складний рік позаду, але на початку нового року ми хочемо відзначити позитивні зрушення у відносинах України та Угорщини. Ми зі свого боку хочемо, щоб ці позитивні зрушення перетворилися в позитивний процес, адже це не природно, щоб Угорщина та Україна не мали добрих відносин", - сказав Ійдярто.

"У нас спільні цілі, дуже багато схожих проблем і важливо, щоб усі розуміли і усвідомлювали, що протягом тривалої історії між українцями і угорцями проблем не було - і тепер їх не має бути", - додав він.

Дипломат нагадав, що через напруженість у відносинах важливі спільні проекти просто припинилися.

"Ми б хотіли, щоб той прогрес, економічний розвиток, яке зараз відбувається в Угорщині, його наслідки відчувалися в Україні - тому в першу чергу мають намір продовжити співпрацю з Україною в плані транспортного сполучення, дорожньої інфраструктури", - пояснив посол.

За його словами, це значно зміцнить зв'язки між державами.

"Ійдярто підкреслив, що Угорщина готова до того, щоб сприяти європейській інтеграції України", - йдеться у повідомленні.

Раніше прем'єр-міністр Віктор Орбан заявляв, що перспективи членства України в ЄС – "практично нульові". Також Будапешт наполягає, що мовна норма українського закону "Про освіту" містить порушення зобов'язань Києва за Угодою про асоціацію з ЄС. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua