У Німеччині відкрили справу проти організатора підпалу спілки угорців в Ужгороді

фото
П'ятниця, 18 січня 2019, 12:15

Прокуратура Берліна відкрила провадження про підбурення до підпалу з обтяжливими обставинами проти німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера. Йдеться про підпал приміщення спілки угорців в Ужгороді в лютому 2018 року.

Про це пише Zeit Online.

Днями 28-річний поляк Міхал Прокопович повідомив Краківському суду, що німецький журналіст Мануель Оксенрайтер дав йому вказівку про напад 4 лютого 2018 року на офіс Угорської культурної асоціації в Ужгороді.

Прокопович є одним з трьох підозрюваних поляків, які мають зв'язки з крайньо правим рухом "Фаланга", і які постали перед судом у справі щодо підпалу спілки угорців.

Оксенрайтер працював консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Маркуса Фронмаєра. Після скандалу Фронмаєр оголосив, що розірвав контакт зі свом радником Оксенрайтером.

За словами Фронмаєра, Оксенрайтер сам запропонував йому розірвати контракт, аби не компрометувати політика після звинувачень на свою адресу. "Ми розсталися за взаємною згодою", - сказав депутат.

 
Мануель Оксенрайтер 

Фронмаєр підкреслив, що припинення співпраці з журналістом не означає, що він вважає звинувачення на його адресу правдивими. Оксенрайтер категорично заперечує свою причетність до підпалу.

Оксенрайтер є редактором правого німецького журналу Zuerst! (Насамперед!), протягом останніх п'яти років часто виступав у російських державних засобах масової інформації, висловлюючи підтримку проросійським бойовикам на Донбасі.

Його також пов'язують з пошуком західних спостерігачів на "вибори" на окупованих територіях сходу України та референдум в Криму в березні 2014 року. Для цього він заснував "Німецький центр євразійських досліджень". Серед його засновників був, зокрема, і депутат від AfD Фронмаєр.

 
Маркус Фронмаєр (AfD)

Читайте також: "Теракт на 5 держав та Польська фаланга Путіна: хто стоїть за підпалом спілки угорців в Ужгороді"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.