ЗМІ: партія Додона перетворила посольство в Москві у передвиборчий офіс

Вівторок, 19 лютого 2019, 20:30

Партія соціалістів Молдови разом з її неформальним лідером президентом Ігорем Додоном перетворили посольство країни в Москві в офіс передвиборного штабу.

Про це пише видання Deschide.md, посилаючись на власні джерела.

Зараз міністерство проводить у дипмісії перевірку. Факти перевірки підтвердив прес-секретар молдовського МЗС Валеріу Русу. Подробиці пообіцяв надати згодом.

Джерела в делегації, яка проводить перевірку у посольстві, повідомили, що один з офісів в будівлі орендує організація, яка нібито займається проблемами діаспори, але насправді є молодіжним крилом Партії соціалістів (ПСРМ).

Організацією керує Ольга Чоботар, яка протягом всієї діяльності займалася передвиборною агітацією на користь ПСРМ. Вона також координує роботу кол-центру, створеного для молдовської діаспори.

Перевірка виявила, що усіх практикантів посольства розмістили в окремому кабінеті, а їхня практика полягала в тому, щоб пропонувати Чеботар створення організацій для діаспори на території РФ і вивчати зони, в яких проживає найбільша кількість молдован. У цих місцях потім було запропоновано відкрити виборчі дільниці.

Посол Молдови Андрей Негуца та організація, очолювана Ольгою Чеботар, проводили з діаспорою зустрічі в інтересах Додона, відзначає видання.

У дипмісії також зберігався весь агітаційний матеріал ПСРМ, який згодом передавали лідерам регіональних представництв діаспори.

У посольство щодня навідувавіся громадянин Молдови Вадим Чубаре, координатор молдовських бізнесменів у Росії. Він оплачував деякі витрати делегатів ПСРМ в Москві. Авторитетний журналістський проект RISE Moldova згадував Чубаре в розслідуванні RISE про тіньове фінансування ПСРМ.

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови направило уряду запит про відкликання Андрея Негуци з посади посла Молдови в Росії. Офіційно причину відкликання у відомстві не пояснили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua