Франція та Німеччина узгодили деталі створення бюджету єврозони - ЗМІ

П'ятниця, 22 лютого 2019, 18:42

Франція та Німеччина узгодили детальну пропозицію щодо створення бюджету єврозони з метою стимулювання зростання, зміцнення конкурентоспроможності та зниження розриву між окремими країнами-членами.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на німецький урядовий документ.

Франко-німецька угода, ймовірно, відкриє шлях до досягнення ширшої домовленості у групі міністрів фінансів єврозони, які обговорять створення нового, але суперечливого інструменту наступного місяця.

"Метою бюджетного інструменту єврозони буде сприяння конкурентоспроможності та конвергенції в єврозоні", - йдеться у документі.

Новий інструмент також має бути відкритим для країн, закріплених за механізмом валютних курсів (ERM-2), участь у якому протягом двох років є передумовою для запровадження євро. 

"Цей інструмент повинен бути частиною бюджету ЄС. Він не буде заснованим на кредитах", - сказано в ньому.

Це означає, що новий інструмент не буде доступним до 2021 року, коли наступний бюджет ЄС набере чинності. Це також означає, що розмір бюджету буде визначений на переговорах щодо наступного бюджету ЄС, які розпочнуться пізніше цього року.

У своїй спільній пропозиції Франція та Німеччина кажуть, що бюджет єврозони буде спрямований на підтримку національних реформ, які визначені пропозиціями Європейської комісії щодо політики для кожної держави-члена.

Планується, що окрім поточних внесків до бюджету ЄС, країни будуть сплачувати кошти до бюджету єврозони за міжурядовими угодами. Ці внески можуть бути зроблені, наприклад, за рахунок податку на фінансові операції, який запланований до впровадження. 

Держави-члени подаватимуть до Європейської комісії плани реформ, а також пропозиції щодо проектів, які будуть підтримуватися в рамках бюджетного інструменту. Фінансування затверджуватиме Єврокомісія під час консультацій з урядами. 

Гроші будуть виділятися залежно від успіху в реалізації реформ. Водночас уряди країн також будуть зобов'язані надавати фінансування на ці проекти з національних бюджетів. 

Нідерланди та деякі інші північні країни ЄС взагалі сумніваються у фінансовій потребі бюджету єврозони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua